Pastaren Butik Pasta

Nasıl Çalışıyorum?

Ankara'da mı yaşıyorsunuz?

Hiç düşünmeyin hemen arayın. Aklınızda bir tema varsa örnekler göndereyim. En beğendiğiniz parçaları birleştirelim.

Aklınızda bir tema yok mu?

Olsun. Ben sizin için öyle güzellerini öneririm ki. Yine örnekler gönderirim, en güzelini seçeriz.

Hiç karışmam, o iş sende mi diyorsunuz?

En güzeli. Daha böyle dediği için pişman olan çıkmadı.

Pastanızı birlikte oluşturduktan ve sipariş onayı verdikten sonra, son adım iç malzememizi seçiyoruz. Bunu da tamamlayınca gerisi bende. Şöyle arkanıza yaslanıyorsunuz ve parti gününüzü bekliyorsunuz. Ben pastanızı parti sabahına hazır ediyorum, teslimat saatini kararlaştırıyoruz ve pastanıza kavuşuyorsunuz. Bundan sonrasında enfes bir lezzet ve görsel şölen sizi bekliyor...

Neden Butik Pasta

Butik pasta ile pastane pastaları çok farklıdır. Pastane pastalarında hızlı olmak, fazlaca pasta çıkarmak esastır. Figürler ve tasarım standarttır, çoğu kalıp kullanılarak yapılır. Hakkı verilmiş bir butik pastanın minumum hazırlanma süresi 10 - 12 saat arasıdır. Bunu da dinlenme ve kuruma süreleri dolayısıyla en az 4-5 güne yaymak gerekir.
Butik pastacılar arasında da farklılıklar vardır. Kullanılan malzemenin kalitesine göre, işciliğe göre pastalar farklılık gösterir. Bu sebeple bu sayfadaki açıklamalar sadece Pastaren atölyesinden çıkan pastalar esas alınarak yazılmıştır.

Sağlık

Butik pastaların en önemli özelliği tamamen doğal malzeme ile pişirilmesidir. Hiçbir katkı malzemesi, kıvam arttırıcı, hazır karışım kullanılmaz. Tamamen gerçek yumurta, un, şeker, tereyağ ile hazırlanır. Bu sebeple sağlığınızı tehdit edecek yapay madde barındırmaz. Evinizin mutfağında, evinizin hijyeninde pişmişcesine gönül rahatlığıyla tüketilebilir.

Lezzet

Kullanılan malzeme doğal olunca lezzet de beraberinde gelir. Kişiye özel hazırlandığından, keseceğiniz güne göre pişme süreleri ayarlanır. Tam kararında dinlendirilir. Kullanılan çikolata, kullanılan iç malzeme en kalitelisinden olduğu için tüm bunlar birleştiğinde ortaya dopdolu, lezzetli bir pasta çıkar.

Görsel Şölen

İşçilik butik pastacılıkta en önemli ayırt edici unsurdur. İtinayla kaplanan bir butik pastanın kenarlarında hiç bombe ve pürüz olmaz. Düzgünlüğü hassas terazi ile ölçülür. Her figür el ile tek tek hazırlanır. Renk uyumuna çok dikkat edilir. Tasarım en baştan en ufak ayrıntısına kadar düşünülerek oluşturulur. Bu kadar hassas bir çalışma sonucunda ortaya çıkan pasta göze de hitap etmek konusunda hiç zorluk çekmez.