Pastaren Butik Pasta

Aslı Demirörs Ağtaş

1979, Ankara:

Aslında Hacettepe Matematik mezunu bir bilgisayar programcısıydım. Hayat sayılarla bu kadar dolu olunca, bir nefes alımlık mola vermeye cesaret edip pastalarımda hayat buldum.

Her zaman pasta yapmak hevesinde olduğumdan, artık zamanı geldi diyip önce en güzelinden eğitimlerimi aldım. Sonrasında hemen çalışmalara başladım. Ev halkı pasta yemekten isyan edince, eşe, dosta, arkadaş buluşmalarına, toplantılara, 3 kişiyi yanyana gördüğüm her yere pasta yapar oldum.

Pastaların gittiği yerlerden kızımın doğum gününe de yap, oğlumun nişanına da yap talepleri gelmeye başladıkca baktım ki işler ciddileşiyor. Bir seviye ileriye götürmeye karar verdim. Böylece Pastaren doğmuş oldu, oğlumun adı ve uğuruyla.

O zamandan bu zamana yüzlerce pasta pişti mutfağımda, bir sürü çocuğun partisine, bir sürü büyüğün özel gününe, nişanına, düğününe eşlik ettim. Ve hala aynı heyecanla aynı keyifle sürdürüyorum. Bir pastayı tamamladığımda hala bakmalara doyamıyorum. Hala elime hamuru aldığımda dünyayı unutuyorum. Demek ki daha yapılacak çok pasta var.

En özel günlerinize, mutluluk eklemek dileğiyle...

Aslı Demirörs Ağtaş

Arşivden

Nisan 2015

İlk eğitim, ilk pasta

Mart 2016

İleri Seviye Eğitim. Hocaların en tatlısı İpek Biçer ile Bana Bir Pasta Yap atölyesinde

Mart 2016

Sertifikasını alan musmutlu insan

Mart 2017

Figür eğitimi, artık tecrübelensemde heyecan hiç bitmiyor duruşu